Otomotiv Lojistiği

İLETİŞİM BİLGİLERİTESLİMAT BİLGİLERİ

Araç teslim alma ve teslimatları; 8’li oto taşıyıcının girebileceği koşulu esas alınarak, ilgili Omsan Logistics şoförü ile belirlenecek en uygun noktada elden yapılmaktadır. Renault satış noktalarına hiçbir koşulda araç teslim edilmemekte ve alınmamaktadır.

ARAÇ BİLGİLERİ


Omsan tarafından Aydınlatma Metni kapsamında ürün ve hizmetlere ilişkin bilgilendirme, tanıtım, reklam, promosyon, satış ve pazarlama faaliyeti yürütülmesi amacıyla;

Aracımı nereden teslim edebilirim?

Aracınızın İstanbul-Ankara-Bursa illerinde Omsan Lojistik A.Ş. lokasyonlarına, ‘Teslimat Noktalarımız’ listesinde belirtilen diğer illerde ise Renault Satış noktaları önünde şoförümüze elden teslim edilmesi gerekmektedir.


Aracım ne zaman taşınır?

Aracınız sözleşme ve ödeme işlemlerinin tamamlanmasının ardından operasyon birimimiz tarafından programa alınır ve uygun olan ilk oto taşıyıcı ile sevk edilir.

Yol şartları, mevsimler, şoför sürüş süreleri, otomobil piyasası yoğunluğu vb sebeplerden dolayı çıkış zamanı ile ilgili net bir tarih verilememektedir.


Aracımı nereden teslim alabilirim?

Aracınızı İstanbul-Ankara-Bursa illerinde Omsan Lojistik A.Ş. lokasyonlarından, teslimat noktalarımız listesinde belirtilen diğer illerde ise Renault Satış noktaları önünde şoförümüzden elden teslim alabilirsiniz.


Hasar, sigorta şartlarınız nedir?

Tüm bireysel müşterilerimizin araçları için ücreti karşılığında tam kapsamlı emtia sigortası yaptırılmaktadır. Emtia sigortası muafiyet bedelleri sıfır km otomobil ve ticari araçlar için 750 TL, ikinci el kullanılmış otomobiller için 300 TL’dir, ikinci el ticari araçlar için ise 150 €’dur. Emtia sigorta poliçe bedelleri ile ilgili müşteri temsilcimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
Emtia sigortası yaptırılmaması durumunda, nakliye esnasında Omsan Lojistik A.Ş. tarafından kaynaklanan hasarlarda taşıyıcı sorumluluk sigortası uygulanacak olup, hasar muafiyeti (2.500 Euro ) tarafınıza aittir. Hasarlar navlun ödemesinden bağımsızdır.

Bu sigortadan Omsan Lojistik A.Ş. kusuru oranında sorumludur, sigortamız değer kaybını kapsamamaktadır.


Arabam nasıl taşınır?

Aracınız bulunduğu lokasyon ve ebatlarına göre 8’li oto taşıyıcı veya kurtarıcılar ile taşınmaktadır.


Taşıma süresi ne kadardır?

Taşıma süreleri, aracın sevk edileceği lokasyonlar arasındaki uzaklığa, aktarma merkezlerindeki bekleme sürelerine, dönemsel yoğunluklara, mevsim şartlarına vb pek çok nedene bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Sevk edilecek mesafeye bağlı olarak, tahmini bir zaman dilimi müşteri temsilcilerimiz tarafından iletilecektir.


Aracımın içine eşya koyabilir miyim?

Taşınacak olan araçların içerisine ticari hiçbir eşya konulamamaktadır. Aracın bagaj, torpido vb bölümlerine konulan kişisel eşyalar sigorta kapsamı dışındadır.

Omsan Lojistik A.Ş. eşyalar üzerinde herhangi bir sorumluluk kabul edilmemektedir.


Neden Omsan Lojistik A.Ş. lojistik ile araç taşıtmalıyım?

Omsan Lojistik A.Ş., sektördeki 42 yıllık tecrübesi ve otomobil lojistiğindeki üstün hizmet anlayışı ile müşterilerine hizmet vermektedir.


Aracım sevkiyat esnasında aktarma yapılacak mı?

Aracınız sevk edileceği lokasyonlara bağlı olarak İstanbul-Ankara-Bursa aktarma merkezlerimizde aktarma yapılabilir.


Aracımın hasarlanması durumunda ne yapmalıyım?

Aracınızı teslim etme ya da teslim alma esnasında mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar durumunda şoförümüzden iki tarafında imzalayacağı tutanak talep ediniz.

Tutanak kopyasını aldıktan sonra müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçerek sigorta kapsamında tazminini sağlayabilirsiniz.


Kapıdan Kapıya Tesliminiz var mı?

Ankara (2021 yılından itibaren)- İstanbul – Bursa illerinde kapıdan araç alışverişi kurtarıcılar ile yapılabilmektedir.


Ödemeyi Nasıl yapabilirim?

Ödemeler taşıma öncesi Omsan Lojistik A.Ş. hesabına peşin olarak yapılmalıdır.


Aracımın içinde evcil hayvanımı bırakabilir miyim?

Aracın içinde evcil hayvan bırakılmasına izin verilmemektedir.


Aracımın taşınması için Omsan Lojistik A.Ş. ‘ye hangi evrakları vermem gerekiyor?

Taşıma hizmetinin gerçekleştirilebilmesi için, sevkiyat öncesinde imzalanmış/doldurulmuş taşıma hizmet sözleşmesi, ödeme dekontu ve aracın ruhsat görüntülerinin müşteri temsilcilerine iletilmesi gerekmektedir.


Aracımı teslim eden ve teslim alan kişi aynı kişi olmak zorunda mıdır?

Böyle bir zorunluluk bulunmamaktadır. Aracın farklı kişiler tarafından teslim edilip/alınması önceden müşteri temsilcilerimize bildirmek ve teslimat sırasında kimlik ibraz etmek koşulu ile mümkündür.


Aracı teslim etmeden önce yıkama/temizleme hizmetiniz var mıdır?

Yıkama ve temizleme hizmeti verilmemektedir.


Aracımı taşıyacak taşıyıcı Omsan Lojistik A.Ş. özmal oto taşıyıcısı mıdır, tedarikçi olabilir mi?

Taşımalar Omsan Lojistik A.Ş. özmal oto taşıyıcıları ya da aynı hizmet kalite ve şartları altında tedarikçi oto taşıyıcılar ile yapılabilmektedir.

 • Emtia sigortası yaptırılmaması durumunda, nakliye esnasında Omsan Lojistik A.Ş. tarafından kaynaklanan hasarlarda taşıyıcı sorumluluk sigortası uygulanacak olup, hasar muafiyeti (2.500 Euro ) tarafınıza aittir. Hasarlar navlun ödemesinden bağımsızdır.
 • Doğal Afet (DOLU, Sel, Deprem, Erezyon v.b..) meydana gelmesi ve bu sebepten kaynaklı hasar oluşması halinde, Omsan Lojistik A.Ş. bu hasarlardan maddi ve manevi olarak sorumlu değildir. Omsan Lojistik A.Ş.’ nin Sigorta kapsamına bu riskleri dahil etme sorumluluğu da bulunmamaktadır.
 • Yükleme ve boşaltmada serbest süre 3 saattir. Bu süreyi aşan işlemlerde 100 TL / Oto-Taşıyıcı / Saat + KDV ayrıca tarafınıza fatura edilecektir.
 • Araçların Omsan şoförleri tarafından teslim alınması esnasında temiz olmaması halinde kontrol yapılamayacağından hasar riski göndericiye aittir.
 • Araçların üzerinde kontrol edilmesi talep edilen unsurların tarafımıza önceden yazılı olarak iletilmesi gerekmektedir. İletilmemesi halinde eksik/kayıp ekipman riski göndericiye aittir.
 • Omsan şoförleri aracın gözle görülebilen dış cephesinin kontrolünden sorumlu olup göndericinin hasar tutanağı tutmayı reddi halinde risk göndericiye aittir.
 • İkinci el araç taşımalarda ruhsat verilmesi, sıfır araçlarda irsaliye verilmesi zorunludur.
 • Çalışmayan ve hasarlı statüdeki araçlar yüklenemez.

 • Taşıma Mesafesi
 • Aracınızın Ebadları
 • Aracınızın Ağırlığı
 • Aracınızın Tipi
 • Sevkiyatın Aciliyet Durumu
 • Motorin fiyat değişkenliği