Hakkımızda

Hakkımızda

46 yıllık tecrübesiyle lojistik sektöründe öncü konumunu sürdüren Omsan Logistics, yurt içi ve yurt dışında kara yolu, deniz yolu, hava yolu, demir yolu, intermodal taşımacılığı, serbest ve gümrüklü depolama, mikro dağıtım, proje taşımacılığı, ev ve ofis lojistiği, gümrükleme ve sigorta gibi geniş bir hizmet yelpazesine sahip.

Omsan Logistics, lojistik sektöründe uçtan uca hizmet verme prensibi ve multimodal taşımacılık yetkinliği ile yenilikçi ve alternatif çözümler geliştiriyor. Omsan Logistics, iş ortaklarının taleplerine uygun olarak hava, deniz, kara ve demir yolu taşımacılığı kombinasyonu ile multimodal hizmetler sunarak optimal bir hizmet ağı oluşturuyor.

Çevreci yaklaşımı merkezine alıyor

Daha yeşil bir dünya için sürdürülebilirlik alanında somut adımlar atmayı sürdüren Omsan Logistics, bu alanlarda, ‘yeşil taşımacılık’ olarak da nitelendirilen demir yolu taşımacılığında sunduğu hizmetlerle fark yaratıyor. Demir yolu taşımalarının portföyündeki ağırlığını sürekli artıran firma, büyüme stratejisinin merkezinde yer alan çevreci yaklaşımı ve sunduğu hizmetlerle karbon salımının azaltılmasına da katkıda bulunuyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü’nce, dengeli, bütünleşik, çevreyle dost ve sürdürülebilir yük taşımacılığının desteklenmesi amacı ile hazırlanan ‘Kombine Taşımacılık Yönetmeliği’ kapsamında ‘Yeşil Lojistik Belgesi’ almaya hak kazanan Omsan Logistics, küresel lojistik yaklaşımlar çerçevesinde sürdürülebilirlik uygulamalarını tüm iş süreçlerinde yaygınlaştırmaya devam ediyor.

Multimodal hizmetleriyle fark yaratıyor

‘Türkiye’nin demir yolu tren işletmeciliği yetki belgesine sahip ilk özel tren işletmecisi’ unvanının sahibi olan Omsan Logistics özel firmalar içindeki lider konumunu güçlendiriyor. Omsan Logistics’in geçen yıl hayata geçirdiği proje kapsamında da Türkiye ile Slovakya arasında kurulan ithalat – ihracat hattında karşılıklı tren seferleri gerçekleştiriliyor.