Son dönemde Yeşil Taşımacılık’ta fark yaratan çözümler sunan Omsan Logistics, demir yolu taşımalarının portföyündeki ağırlığını kesintisiz olarak artırıyor. “Türkiye’nin demir yolu tren işletmeciliği yetki belgesine sahip ilk özel tren işletmecisi” unvanının sahibi olan Omsan Logistics, aynı zamanda Türkiye’de ‘Yeşil Lojistik Belgesi’ni almaya hak kazanan ilk lojistik firmalarından biri olarak sektöre öncülük ediyor.

OYAK Grubu Şirketleri bünyesinde faaliyet gösteren Omsan Logistics, ‘global oyuncu olma’ vizyonu doğrultusunda hizmet alanını ve çeşitliliğini her geçen gün genişletiyor. Dijital, entegre, sürdürülebilir ve müşteri odaklı lojistik hizmetler sunan Omsan Logistics, “Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin Yola Devam Ediyoruz!” sloganıyla sektöre öncü olmaya devam ediyor. Müşterilerine uçtan uca hizmetler sunan Omsan Logistics, aynı zamanda demir yolu ve deniz yolu alanında fark yaratan çözümleri ile “Dünya İçin Yeşil Bir Geleceğin” destekçisi olma misyonunu sürdürüyor.

Başarılarını ödüllerle taçlandırıyor

Omsan Logistics, 16 Kasım tarihinde gerçekleştirilen Atlas Lojistik Ödülleri töreninde, “Demiryolu Taşımaları (Operatörler)” ve “Yurtiçi Lojistik Hizmetleri (L1)” kategorilerinde ödül kazanarak, başarılarına yenilerini ekledi.

Sürdürülebilirlik alanında attığı somut adımlarla sektörde fark yaratan Omsan Logistics, büyüme stratejisinin merkezinde yer alan çevreci yaklaşımı ve sunduğu hizmetlerle karbon salımının azaltılmasına katkı sağlıyor. “Türkiye’nin demir yolu tren işletmeciliği yetki belgesine sahip ilk özel tren işletmecisi” unvanının sahibi olan Omsan Logistics, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından verilen Yeşil Lojistik Belgesi’ni almaya hak kazanan ilk lojistik firmalarından biri olma başarısını da gösterdi. ‘Yeşil Lojistik Belgesi’ni; dengeli, bütünleşik, çevreyle dost ve sürdürülebilir yük taşımacılığının desteklenmesi amacıyla hazırlanan Kombine Taşımacılık Yönetmeliği’nde yer alan kriterleri karşılamasının ardından almaya hak kazanan Omsan Logistics, demir yolu taşımalarının portföyündeki ağırlığını gün geçtikçe artırıyor.

Uçtan uca hizmet

45 yıllık tecrübesi ile lojistik sektörünün köklü bir şirketi olan Omsan Logistics, yurt içi ve yurt dışında kara yolu, deniz yolu, hava yolu ve demir yolu taşımacılığı çatısı altında ihtisaslaştığı 12 ana alanda uçtan uca hizmet veriyor. Serbest ve gümrüklü depo yönetimi, mikro dağıtım, proje taşımacılığı, ev ve ofis lojistiği, gümrükleme ve sigorta hizmetleri gibi birçok hizmeti çözüm ortağı misyonuyla müşterileri ile buluşturan Omsan Logistics, yenilikçi ve öncü çalışmalarıyla sektörde fark yatarıyor.

Türkiye’de Marmara, Akdeniz, Ege, İç Anadolu ve Karadeniz Bölge Müdürlükleri ile hizmet veren Omsan Logistics’in yurt dışında da Fransa, Romanya ve Fas’ta şirketleri bulunuyor.

Müşterilerine maliyet ve transit süre avantajıyla birlikte güvenli taşımacılık hizmeti veren Omsan Logictics, en temel kombinasyonlarla kara yolu/RO-RO/demir yolu ile kara yolu/demir yolu taşımalarını birleştirerek, kapıdan kapıya entegre hizmetlerle en uygun sürelerde hizmet veriyor.

Intermodal hizmetiyle verimliliğin yanı sıra gelecek nesillere yeşil bir dünya bırakabilmek için sunduğu tüm çözümlerde çevre dostu yaklaşım ile yola çıkan ve karbon salınımını azaltan Omsan Logistics; belirli transit sürelerle, sınır kapısı yoğunluğu ve trafik gibi dış faktörlerden daha az etkilenerek güvenli taşıma sağlıyor.

Fransa, Romanya ve Fas’ta bulunan şirketlerinin yanı sıra geniş acente ağı ile komple, intermodal ve grupaj taşımalarında müşterilerine esnek çözümler sunan Omsan Logistics’in 2024 yılında da odağında dijitalleşme, inovasyon ve sürdürülebilirlik olacak.